KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257333
*
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 17:40:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 17:40:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.Läs mer om Harry Harryan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41